FAVICON چیست؟

FAVICON چیست؟
FAVICON چیست؟

FAVICON چیست؟

فایوایکون مخفف favorites icon می باشد به معنی شکل کوچک و آیکنی مورد دلخواه شما.

فایویکون اصطلاحا به شکل کوچکی گفته میشود که هنگام یافته شدن آدرس اینترنتی مورد نظر،

در ابتدای آدرس دامنه در باکس آدرس بار مرورگرهای اینترنتی ظاهر می شود.

این شکل معمولا لوگو یا آرم آن وب سایت است که توسط برنامه های تولید فایو آیکون

(یا favicon generator)، تولید شده اند و با کمک یکی از تگهای

html در صفحه ایندکس آن وب سایت قرار گرفته اند.

<link rel=”shortcut icon” href=”/favicon.ico” type=”image/x-icon” />

این لینک در میان شروع و خاتمه تگ head قرار داده می شود .

علاوه بر برنامه هایی که تولید فایوایکون می کنند، برخی سایت ها نیز هستند که به سرعت و راحتی با انتخاب عکس مورد نظر خود از کامپیوتر خودتان، می توانید favicon همان تصویر را که شکل آیکنی و کوچک شده آن است با این مزیت که کیفیت نمایشی آن با کوچک شدن، تغییر نکرده است، تولیدکنید و بسازید و آنرا در وب سایت خود قراردهید. برخی از این سایت های تولید فایوایکون، علاوه بر قابلیت تولید Favicon از عکس یا تصویری خاص، قابلیت ساختن و یا نقاشی کردن شکل مورد نظر شما را نیز دارند و شما اگر تصویری دلخواه ندارید و می خواهید خود، لوگو یا آرم سایت خود را بسازید، می توانید این کار را به راحتی از طریق این سایت ها انجام داده و favicon آنرا را نیز generate یا تولید نمایید.

سایزهای متداول فایوایکون ها معمولا 12 در 12 یا 16 در 16 یا 32 در 32 پیکسل می باشد. این سه سایز از معمولترین سایزهای فایوآیکونها می باشند و تصاویر آن ها معمولا برداری و با کیفیت بالا اما حجم پایین، تولید می شوند. پسوند فایلهای تولید شده توسط favicon generator ها .ico است و تنها با همین پسوند شناخته می شوند.

گاهی ممکن است شما favicon را در صفحه وب خود قرار داده اید اما توسط مرورگرها یافت نمی شود و با وجود قرار دادن آن در کدهای html و ارجاع به فایل favicon، همچنان این آیکون در کنار آدرس شما دیده نمی شود. علت آن ممکن است مربوط به در نظر نگرفتن آیکون مورد نظرتوسط وبمسترها باشد و گاهی هم باید صبر کنید تا توسط وب مسترها این آیکون شناسایی گردد.

FAVICON چیست؟

و حرف آخر 

اگه هنوز وقت کافی دارید و احتیاج  به یک تبلیغ  عالی برای کاره خوددارید به سایت های دیگر ماهم حتما سر بزنید!!😊

شهر هوشمند اینترنتی

سرور طلایی

وب طلایی

چاپیرو

نت اسمارت سیتی

Plus laptop device
FAVICON چیست؟